Meci de coşmar pentru Benzar. Antrenorul lui Lecce şi-a luat inima în dinţi şi l-a folosit titular pe român, dar avea să regrete decizia. Ce s-a întâmplat

Romario Benzar a avut parte de un meci de coşmar în Cupa Italiei, la a doua sa apariţie ca titular în tricoul lui Lecce.

Transferat în vară pentru două milioane de euro, Benzar jucase doar 97 de minute în tricoul lui Lecce, până la partida de miercuri.

La a doua sa apariţie ca titular, Romario Benzar a fost primul schimbat al meciului cu SPAL din şaisprezecimile de finală ale Cupei Italiei. La pauză, SPAL a condus cu scorul de 4-0, pentru ca Lecce să reducă din diferenţă prin Imbula, în minutul 55. Trei minute mai târziu, însă, antrenorul lui Lecce, Fabio Liverani, a decis să îl înlocuiască pe Romario Benzar. Scorul final a fost 5-1 pentru SPAL, care s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Italiei.

În vârstă de 27 de ani, Romario Benzar este cel mai bine plătit jucător al celor de la Lecce. Românul câştigă un milion de euro, la fel ca Babacar şi Imbula.

Afla mai multe despre: benzar