Meci incredibil pentru PAOK şi Răzvan Lucescu. În minutul 42, echipa sa conducea cu 4-1! Cât s-a terminat meciul

A fost un meci de poveste pe Toumba Stadium din Salonic.

PAOK Salonic a fost condusă ce Volos din minutul 14, cu scorul de 1-0. Van Weert a marcat primul, dar la zece minute distanţă, gazdele au restabilit egalitatea prin Michailidis.

PAOK a făcut spectacol până la pauză. Akpom a marcat pentru 2-1, apoi Zivkovic şi-a intrat în rol şi a reuşit să înscrie de două ori, în minutele 32 şi 42.

După pauză, Bartolo a înscris pentru 4-2, pentru ca zece minute mai târziu, Rosero să înscrie pentru 4-3.

În minutul 80, PAOK a primit penalty şi ar fi putut duce scorul la 5-3, dar Vieirinha a ratat lovitura de pedeapsă. Doar două minute mai târziu, Rhyner a marcat al patrulea gol al lui Volos şi a restabilit egalitatea: 4-4. Mitriţă a intrat pe teren în minutul 83.

În urma acestei remize, PAOK este lider cu 13 puncte, la egalitate cu Volos, adversara sa din acest meci. Olympiakos e a treia, cu 11 puncte, dar şi cu un meci mai puţin disputat. Panathinaikos este pe locul patru, la egalitate cu AEK, cu câte zece puncte.

Afla mai multe despre: paok salonicrăzvan lucescu