Meci nebun în Bundesliga! Hannover - Leverkusen era 3-2 la pauză. Cât s-a terminat

Bundesliga

Partidă extrem de spectaculoasă oferită de Hannover şi Bayer Leverkusen în Etapa 17 din Bundesliga. Cele două formaţii au încheiat la egalitate, scor 4-4, după 90 de minute în care fanii au fost ţinuţi cu sufletul la gură.

• Hannover - Bayer Leverkusen 4-4 (Bebou 12, Fullkrug 20 pen., Klaus 45, Korb 83 / Brandt 11, Mehmedi 25, Bailey 47, 67)

Hannover şi Leverkusen au trecut rând pe rând la conducere, iar în final ambele au fost nevoite să se mulţumească cu câte un punct.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 11, prin Brandt, însă au rămas în avantaj un singur mintu. Bebou a egalat în minutul 12, iar minutul 20 Fullkrug a făcut 2-1 dintr-un penalty.

Mehmedi a egalat la 2 (25), însă gazdele au intrat în avantaj la cabine, prin golul lui Klaus, din ultimul minut al primei reprize.

Leverkusen a început excelent partea secundă şi a egalat la 3 prin Bailey (47). Acelaşi Bailey a adus-o pe Leverkusen în avantaj, în minutul 67.

Scorul final a fost stabilit de Korb, care a egalat la 4, cu şapte minute înainte de final.

Afla mai multe despre: hannoverleverkusenbundesliga