Meci nebun pentru Florin Andone! La pauză, Brighton avea 2-0 cu Fulham. Scorul final este uluitor

Echipa Brighton a fost învinsă, marţi, cu scorul de 4-2 (0-2), de formaţia Fulham, în etapa a XXIV-a a campionatului englez de fotbal Premier League.

Brighton a condus cu 2-0 la pauză, prin reuşitele lui Glenn Murray, din minutele 3 şi 17. Gazdele au revenit după pauză, marcând prin Chambers '48, Mitrovici '58 şi '74 şi Vietto '79.

Atacantul Florin Andone a intrat la Brighton în minutul 78, în locul lui Gross, dar nu a putut împiedica înfrângerea echipei lui.

În urma acestui rezultat, Brighton rămâne pe locul 13, cu 26 de puncte, iar Fulham pe locul 19, penultimul, cu 17 puncte.

În alte meciuri, Arsenal Londra a învins, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-0), pe Cardiff City (Aubameyang '66-p, Lacazette '83 / Mendez-Laing '90+4), Everton a învins, în deplasare, cu 1-0 (1-0), pe Huddersfield (Richarlison '3), iar Wolverhampton a trecut cu 3-0, acasă, de West Ham United (Saiss '66, Jimenez '80 şi '86).

Afla mai multe despre: andone