”Meciul s-a jucat în prima repriză!” Steliano Filip anunţă obiectivele lui Dinamo pentru restul sezonului

Dinamo București

Astra Giurgiu a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (2-0), echipa Dinamo, în etapa a XXIV-a a Ligii I

Ambele goluri ale meciului au fost marcate în prima repriză de Valentin Gheorghe (35) şi Albert Stahl (41).

Fundaşul dinamovist, Stelian Filip a explicat după meci: ”Meciul s-a jucat în prima repriză, pe acele neatenţii la fazele fixe şi acolo cred că s-a jucat partida din această seară.  Ne-au surprins la fazele gfixe, într-adevăr, au jucători de viteză, ştiam acest lucru, dar cum am spus, jocul s-a scris la cele două faze fixe. ”

Lateralul stânga speră la calificarea în playoff, dar mărturiseşte că principalul obiectiv al echipei sale rămâne Cupa României: ”Cât timp matematic sunt şanse, eu cred. Acsta este obiectivul echipei, Cupa. Într-adevăr, noi ne dorim şi un loc în play-off, dar dacă vom continua la fel, e clar că  nu vom reuşi acest lucru. Important e să adunăm puncte, nu mai avem timp pentru greşeli şi sper de meciul viitor să câştigăm” a mai declarat Steliano Filip după Astra-Dinamo.

Afla mai multe despre: steliano filip