Meciul zilei în Europa! Incredibil: în minutul 23 era 4-0, în minutul 47 se făcuse 4-5! Cât s-a terminat

Campionate

Meci cu o evoluţie a scorului incredibilă între echipele U23 ale lui Bristol City şi Watford.

Bristol City a condus cu 4-0 după nici 25 de minute, însă nu a reuşit să-şi menţină avantajul nici măcar până la pauză.

Holden (9 şi 23) şi Semenyo (12 şi 15) au reuşit câte o dublă şi au dus scorul la 4-0 în minutul 23, dar Watford a revenit spectaculos. Charles (28), Cassidy (38 şi 43) şi Lewis (45+2) au marcat pentru oaspeţi şi cele două echipe au intrat în pauză la egalitate, scor 4-4.

Watford a preluat conducerea imediat după startul reprizei secunde, când Cassidy şi-a completat hat-trick-ul (47). Gazdele au avut însă ultimul cuvânt şi au egalat la 5, prin Bakinson (58).

Bristol City U23 - Watford U23 5-5 (Holden 9, 23, Semenyo 12, 15, Bakinson 58 / Charles 28, Cassidy 38, 43, 47, Lewis 45+2).

Afla mai multe despre: europaangliawatfordbristol city u23scor