Mega performanţă pentru Olăroiu! Românul a dus-o pe Jiangsu Suning în semifinalele campionatului Chinei! Duel cu Oscar, Hulk sau Arnautovic în penultimul act

Jiangsu Suning s-a calificat în semifinalele campionatului Chinei după 1-0 şi 1-1 cu Chongqing Lifan.

Ivan Santini a marcat golul lui Jiangsu Suning în minutul 8 al manşei retur. Fostul star de la Anderlecht Bruxelles a punctat din pasa lui Eder Martins şi a adus victoria echipei lui Cosmin Olăroiu, mult mai bună, per total, în dublă manşă, decât adversara sa.

Jiang Zhe de la Chongqing a fost eliminat în minutul 56. În tur, Jiangsu remizase la unu în confruntarea cu formaţia antrenată de Chang-Woe Ryong.

La Jiangsu nu a evoluat cel mai important jucător al echipei lui Cosmin Olăroiu, Alex Teixeira

Cosmin Olăroiu a aliniat următorul 11: Gu - Abdugheni, Miranda, Li, Zhou - Luo, Wu, Wakaso, Xie - Eder, Ivan Santini

Jiangsu merge în semifinalele campionatului Chinei acolo unde va înfrunta puternica grupare Shanghai SIPG, formaţie antrenată de Vitor Pereira şi la care evoluează Oscar, Arnautovic şi Hulk. Partida tur se joacă pe 29 octombrie, iar returul pe 2 noiembrie.

Afla mai multe despre: cosmin olăroiujiangsu suningsuperliga china