Mesajul lui Coutinho devenit viral 8-2 cu Barcelona: "Am jucat împotriva juniorilor. Am marcat două goluri"

Bayern Munchen

Philippe Coutinho (28 de ani) aparţine de FC Barcelona, dar a jucat pentru Bayern Munchen în umilinţa de la Lisabona şi a marcat chiar de două ori.

Brazilianul a început meciul din postura de rezervă şi a fost introdus în ultimele 15 minute de Hansi Flick, însă a fost suficient pentru ca mijlocaşul ofensiv să înscrie de două ori împotriva echipei de la care este împrumutat.

Chiar şi cu cele două goluri marcate în sferturile de finală, Coutinho nu va fi cumpărat de Bayern şi se va întoarce la Barcelona după ce se va termina UEFA Champions League.

După performanţa de vineri seară a brazilianului, pe internet a devenit viral un mesaj postat pe Twitter de Coutinho în urmă cu nouă ani: "Hei. Azi am jucat împotriva juniorilor. Am marcat două goluri. Acum sunt acasă, mă uit la un film. Pa", scria în postarea fostului jucător de la Inter şi Liverpool, care a fost redistribuită de zeci de mii de ori după ce Bayern a învins-o, 8-2, pe Barcelona.

Afla mai multe despre: coutinhobayern munchen