Messi, prima dublă în tricoul lui PSG! Execuţie spectaculoasă din penalty | VIDEO

Leo Messi (34 de ani) a reuşit prima sa dublă la PSG, în meciul cu RB Leipzig din grupele Ligii Campionilor. Argentinianul a marcat spectaculos din penalty.

Adus gratis de la PSG în vară, Messi s-a adaptat destul de greu la PSG, dar dă semne că începe să-şi intre în ritm, cel puţin în Liga Campionilor. După ce a reuşit primul său gol în tricoul Parisului contra lui Manchester City, Messi şi-a trecut în cont şi prima dublă, în partida cu RB Leipzig.

Dubla lui Messi a venit într-un moment greu pentru PSG, când nemţii de la Leipzig conduceau cu 2-1. Mai întâi, Messi a marcat cu un şut in interiorul careului - şi cu ajutorul barei - în minutul 67, din pasa lui Mbappe. Apoi, acelaşi Mbappe a obţinut un penalty, în minutul 74, şi i-a oferit şansa lui Messi să facă dubla.

Argentinianul a desfăcut cu stil "cadoul" lui Mbappe. L-a executat cu Gulacsi cu o scăriţă de efect, de la punctul cu var şi a întors scorul în favoarea Parisului.

De la venirea sa pe Parc des Prines, Leo Messi a marcat trei goluri în tricoul lui PSG.

Afla mai multe despre: messidublapsgvideo