Mihai Iosif a dat-o în versuri după egalul cu CS Mioveni: ”Şi era un cântec pe aceste mereu mişcătoare poteci”

Rapid

Mihai Iosif (47 de ani), antrenorul Rapidului, a reacţionat la finalul meciului terminat la egalitate, scor 1-1, împotriva celor de la CS Mioveni.

La interviul de după meciul Rapid - CS Mioveni, Mihai Iosif, antrenorul Rapidului, a vorbit despre egalul făcut cu CS Mioveni în stilul său caracteristic.

”În vestiar e linişte deplină şi o armonie totală. Şi era şi un cantec pe aceste mereu mişcătoare poteci, a lui Anda Călugareanu care spunea noi nu niciodată... adică noi nu niciodată nu ne vom da bătuţi!

Cea mai mare victorie e atunci când te ridici din nou spre culmile victoriei!”, a declarat Mihai Iosif, spumos ca de obicei, după meciul cu CS Mioveni.

Rapid - CS Mioveni 1-1, în Liga 1

FC Rapid a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a XVII-a a campionatului naţional Casa Pariurilor Liga 1.

Golurile au fost marcate de Hlistei, în minutul 57, pentru Rapid, şi Buziuc, în minutul 16, pentru oaspeţi.

FC Rapid: H. Moldovan – Belu Iordache, Săpunaru, D. Grigore, J. Morais – Al. Albu, Crepulja, R. Ilie (Pănoiu ’75) – Stahl (Marzouk ’40), Ad. Bălan, Sefer (Hlistei ’40). Antrenor: Mihai Iosif

CS Mioveni: Ducan – Balaur, Scarlatache, Garutti – Oancea, M. Panait (Veres ’84), L. Dumitriu (Toma ’84), Burnea (Şerbănică ’84) – Buziuc (Sanoh ’58), Blănaru (Rădescu ’71), B. Rusu. Antrenor: Alexandru Pelici

Cartonaşe galbene: Hlistei ’44, Belu ’88 ‘ Veres ‘90+3

Arbitri: Horia Mladinovici - Bogdab Gheorghe, Cornel Vătămanu - Iulian Dima

Observator: Dan Berbecaru.

Afla mai multe despre: rapidmihai iosifcs mioveni