Mircea Rednic: ”A fost mai mult un joc de luptă!” Ce l-a nemulţumit pe tehnicianul Viitorului

Farul Constanța

UTA Arad a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, vineri, pe teren propriu, în compania echipei FC Viitorul, în etapa a XVI-a a Ligii I.

La finalul partidei, antrenorul Mircea Rednic s-a plâns de condiţiile în care s-a jucat partida de la Arad: ”Astea sunt condiţiile, trebuie să te adaptezi. Noi am făcut-o în prima repriză, dar în a doua am greşit foarte multe pase. Hai să zic că în prima repriză am mai avut câteva situaţii de a marcat, dar în a doua puţine. S-a jucat mai mult la mijlocul terenului, a fost mai mult un joc de luptă. Nu a câştigat nimeni. Noi nici nu am câştigat, dar am pierdut şi un jucător foarte important pentru meciul cu FCSB” a mărturisit Mircea Rednic la finalul meciului.

”Avem patru meciuri de foc, dar cel mai important e meciul de marţi. Mie îmi plac meciurile astea, ne ambiţionează. Şi sunt echipe care joacă un fotbal bun... acum să ne vedem!„ a mai adăugat tehnicianul echipei FC Viitorul.

Afla mai multe despre: mircea rednic