Mirel Rădoi, atenţie la Rusescu! Fostul golgheter al Ligii 1 e de neoprit în Turcia. „Pufulete” a marcat din nou

Raul Rusescu este unul dintre cei mai în formă atacanţi români care evoluează în străinătate. Atacantul lui Giresunspor a marcat o dublă în partida din etapa a 14-a a ligii secunde din Turcia, cu Bursaspor.

UPDATE: Raul Rusescu a fost înlocuit în minutul 83, iar partida dintre Bursaspor şi Giresunspor s-a încheiat cu scorul de 2-3. În urma acestui rezultat, echipa sa şi a lui Tănase a urcat pe locul 10, cu 19 puncte.

După ce Kesim a deschis scorul în minutul 7, Raul Rusescu a dublat avantajul echipei sale dintr-o lovitură de pedeapsă.

Fostul atacant al celor de la FCSB şi-a trecut în cont dubla în minutul 51 şi a pus scor de neprezentare pe tabelă în partida dintre Bursaspor şi Giresunspor.

Ca urmare a acestor reuşite, Rusescu a ajuns la cota 6 în acest sezon din a doua ligă a Turciei.

Meciul este încă în desfăşurare astfel că „Pufulete” şi-ar putea îmbunătăţi zestrea. La echipa naţională, Rusescu nu a mai jucat din martie 2015.

La gazde, Iasmin Latovlevici a fost înlocuit în minutul 46, în timp ce Cristi Tănase e accidentat şi nu a făcut parte din lotul oaspeţilor.

Afla mai multe despre: rusescuechipa nationalagiresunsporromania