”Mister vrea jucători de creaţie” Camora explică victoria contra Viitorului: ”Uneori mai ai nevoie şi de noroc”

CFR Cluj

Formaţia CFR Cluj a câştigat, cu scorul de 2-1 (1-0), meciul susţinut, joi, pe teren propriu, în compania echipei FC Viitorul, în etapa a XXI-a a Ligii I.

Pentru CFR Cluj au marcat Itu, în minutul 31, şi Hoban, în minutul 90+2, iar pentru FC Viitorul a punctat Dobrosavlevici '52. Unul dintre cei mai importanţi jucători ai campioanei, Mario Camora a explicat la finalul jocului:

”A fost un meci echilibrat, dar echipa a jucat bine în prima repriză, după a scăzut moralul după golul primit, dar am revenit, am încercat şi dacă crezi, vine şi norocul şi aţi văzut ce s-a întâmplat la ultima fază. Mă bucur că am dat şi pasa de gol, dar cele mai importante sunt cele 3 puncte ca să ne apropiem din nou de primul loc.

Normal că mă antrenez mult pentru asta şi după antrenament mai rămân puţin să centrez şi cu vârsta asta tot rămân puţin, dar a fost arma mea de când am venit la CFR, la centrare, şi mă bucur că a reuşit mingea să ajungă la colegul meu şi să dea gol.

A zis şi Mister că a cerut jucători de creaţie, el ştie mai bine, antrenorii pot să răspundă de acest aspect, echipa vrea, dar Mister nu a pierdut încă şi asta înseamnă foarte mult pentru echipă. Şi această victorie la ultima fază ne dă şi mai mult moral să mergem la următorul meu să câştigăm cele 3 pct. Normal că e presiune mare pentru noi, dar avem experienţa vestiarului, suntem obişnuiţi cu această presiune”

Afla mai multe despre: mario camora