Mitriţă, cel mai bun om de pe teren în confruntarea cu Norvegia. Ce mesaj le-a transmis copiilor prezenţi în tribune

Fotbal

România a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat, marţi, pe Arena Naţională, cu Norvegia, în etapa a VIII-a a Grupei H a preliminariilor Euro-2020. Puşcaş a ratat un penalti, în minutul 52. România rămâne pe locul al treilea al grupei. La această partidă au asistat 29.854 de copii şi însoţitori ai acestora.

”Am făcut un meci bun, am condus până în minutele de prelungire. Din păcate am primit un gol în minutul 90.

Vreau să le mulţumesc copiilor. Când am intrat pe stadion şi i-am auzit mi-au dat lacrimile. Mi-au strigat numele pentru mine a fost o onoare si le mulţumesc pentru incurajări

Pare imposibil să strângem patru puncte din ”dubla” cu Suedia şi Spania, dar sunt şanse şi trebuie să luptăm pentru ele.

Nu ţin să marchez eu toate golurile. Important e să câştigăm.

George a ratat penaltiul dar au ratat şi alţi jucători mai mari. Sunt convins că va reveni la meciurile celelalte şi va marca”, a spus Mitriţă la finalul meciului, pentru ProTV.

Afla mai multe despre: mitritaechipa nationala