Moment bizar cu Messi în centrul atenţiei în meciul câştigat de Barcelona acasă cu Dinamo Kiev

Fotbal

Momentul a avut loc în prelungirile partidei când echipa catalană conducea pe tabela de marcaj la limită

Chiar dacă Messi a făcut un meci bun şi a marcat în faţa echipei antrenate de românul Mircea Lucescu, finalul partidei a adus un moment cel puţin bizar.

Pe video se poate vedea clar cum Oleksandr Andrievsky trece pe lângă argentinian fără ca acesta să încerce măcar să facă vreun presing. Erau prelungiri şi Barca conducea cu doar 2-1, aşa că orice reuşită din partea oaspeţilor ar fi fost una decisivă.

Se cunoaşte faptul că Messi este dorit de mai multe cluburi printre care şi Manchester City şi că acesta şi-ar dori o plecare de la gruparea catalană iar aceste imagini par a confirma dorinţa de plecare a argentinianului.

De 6 ori câştigător al balonului de aur, Messi este pe primul loc într-un top UEFA ai celor mai prolifici atacanţi din Champions League, top în care portughezul Cristiano Ronaldo se află abia pe locul 5.