Moment FABULOS pentru atacantul pe care FRF vrea să-l naturalizeze! VIDEO | Postolachi a înscris golul victoriei în PSG - Atletico 3-2

Moment senzaţional pentru tânărul atacant Virgiliu Postolachi, care a înscris golul victoriei pentru PSG în partida cu Atletico Madrid, scor 3-2.

Atacantul de 18 ani a intrat pe teren în repriza secundă şi a înscris golul de 3-2 în minutul 90+2 cu o execuţie superbă, de la marginea careului.

Postolachi s-a născut în Molodova, dar are naţionalitate franceză şi a fost legitimat în ultimii ani la echipele U17 şi U19 ale PSG-ului.

În această vară a fost promovat la prima echipă şi participă la partidele amicale ale parizienilor.

La începutul acestui an, FRF a început să se intereseze de posibilitatea ca Postolachi să primească şi cetăţenia română, astfel încât să poată juca pentru echipa naţională a României. Conform presei din Franţa, tânărul atacant a fost la Bucureşti alături de familie pentru a discuta cu reprezentanţii FRF.

Afla mai multe despre: psgpostolachigol