Moment special pentru Stoian. A ajuns la 100 de meciuri jucate pentru Crotone!

Campionate

Crotone, cu Adrian Stoian pe teren până în minutul 12, a remizat cu Cagliari, scor 1-1. Au înscris Trotta ’29 *penalti) pentru Crotone şi Cigarini ‘47+7 pentru Cagliari. De la Cagliari a fost eliminat Pisacane, în minutul 45+3. A fost meciul 100 pentru Stoian în tricoul lui Crotone.

Napoli, cu Vlad Chiricheş integralist, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Bologna, într-un meci din etapa a XXII-a a campionatului Italiei.

Golurile au fost marcate de Mbaye ‘5 (autogol) şi Mertens ’37 (penalti), ’59 pentru gazde, respectiv Palacio ‘1 pentru Bologna.

Hellas Verona, cu Deian Boldor rezervă, a învins în deplasare Fiorentina, scor 4-1. Pentru învingători au înscris Vukovic ’11, Kean ’20, ’46 şi Ferrari ’55. Pentru Fiorentina a marcat Gil Dias, în minutul 53.

Tot duminică, Udinese s-a impus în deplasare, scor 1-0, în faţa echipei Genoa (gol Behrami ‘61) şi Torino a învins Benevento, scor 3-0 (Falque ‘3, Niang ’40, Obi ‘45+2).

Afla mai multe despre: crotoneadrian stoianserie avlad chiriches