Momentul în care Simona Halep a arătat de ce este numărul 1 WTA. Şi-a pus adversara în genunchi cu această lovitură. Video

Simona Halep

Simona Halep a reuşit o lovitură magnifică în setul decisiv al partidei cu Alja Tomljanovic, care se va relua în această seară, de la ora 20:00, în turul II de la Cincinnati.

Întâlnirea Simonei Halep, locul I WTA, cu Ajla Tomljanovic (Australia), locul 58 WTA, a fost oprită, joi (miercuri la Cincinnati), la scorul de 4-6, 6-3, 4-3, din cauza ploii, după două ore şi cinci minute de la start. Jucătoarele au mers la vestiare în momentul în care servea australianca şi scorul în ghemul al optulea era 15-30. Halep revenise în decisiv de la 0-3.

La 2-3 în setul decisiv, Simona a reuşit o lovitură spectaculoasă, iar adversara sa a fost la un pas să se accidenteze.

Afla mai multe despre: simona halepteniswtaalja tomljanovic