Moruţan a revenit la Galatasaray într-un meci nebun! Cum s-a descurcat fostul fotbalist al FCSB-ului în derby-ul românilor rămaşi în Champions League

Galatasaray a remizat pe terenul lui Zalgiris Vilnius, scor 2-2, la capătul unei partide ce a avut o desfăşurare incredibilă.

Campioan Turciei a avut viaţă grea în Lituania. Gruparea ”Cimbom” a scăpat cu faţa curată în minutul 18 duă ce Mathias Oyewusi a ratat incredibil, singur cu portarul Oyewusi. Nigerianul şi-a luat revanşa şi a deschis scorul în minutul 48 la capătul unei acţiuni construite pe flancul stâng.

Moruţan a revenit la Galatasaray într-un meci nebun

În minutul 74, Moruţan a intrat pe teren, iar la doar un minut distanţă Bardakci a restabilit egalitatea. Trei minute mai târziu, Dervisoglu a adus-o pe Galata în avantaj cu un gol marcat din faţa porţii goale. Campioana Turciei s-a crezut câştigătoare prea devreme, iar lituanienii i-au pedepsit. Kazlauskas a înscris în al optulea minut de prelungire, dar şi-a dat jos tricoul pentru a celebra reuşita şi a fost eliminat din cauza cumului de cartonaşe.

Liviu Antal a intrat pe teren pentru gazde în minutul 64. Returul va avea loc pe 2 august la Istanbul.

Afla mai multe despre: galatasarayturciamoruţan