Motivul pentru care Ronaldo a izbucnit în plâns după eliminare! Dezvăluirea făcută de antrenorul Valenciei: "Asta mi-a spus!"

Eliminarea lui Cristiano Ronaldo din prima repriză a partidei Valencia - Juventus, scor 0-2, reprezintă fără îndoială cel mai controversat eveniment al săptămânii în UEFA Champions League.

Lumea fotbalului s-a împărţit după ce starul lui Juve a fost trimis la cabine în minutul 29 al partidei, însă dincolo de justeţea deciziei lui Felix Brych microbiştii de pretutindeni au fost surprinşi şi de reacţia portughezului după ce a văzut cartonaşul roşu.

Ronaldo a început să plângă pe teren şi mulţi au pus reacţia pe seama dorinţei imense a atacantului de a scrie istorie în Champions League, competiţie unde este golgheter all-time, cu 120 de reuşite.

CR7 va lipsi foarte probabil trei partide şi nu-şi va putea îmbunătăţi recordul.

Totuşi, reacţia lui Ronaldo a fost provocată strict de modul în care a fost eliminat, acesta fiind convins că nu a greşit cu nimic în faza respectivă.

O spune antrenorul Valenciei, Marcelino Garcia Toral, care a discutat cu Ronaldo după meci.

"A fost foarte supărat, a plâns pentru că a spus că nu a făcut nimic. Eu nu am văzut faza, mă uitam la minge", a declarat Marcelino după meci.

Vezi mai jos faza pentru care CR7 a văzut cartonaşul roşu.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldolacrimide ce a plans,