Mourinho a dus-o pe Tottenham în semifinalele Cupei Ligii. Ce performanţă a atins portughezul

Premier League

Tottenham s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii Angliei după victoria cu Stoke City, scor 3-1.

Este pentru a cincea oară în cariera sa, când Jose Mourinho atinge faza semifinalelor în Cupa Ligii. Tehnicianul care o pregăteşte în prezent pe Tottenham a câştigat de fiecare dată competiţia atunci când a atins această fază: în 2004-2005, în 2006-2007, în 2014-2014 şi în 2016-2017.

Tottenham s-a impus cu 3-1 în faţa lui Stoke, după ce a condus cu 1-0 la pauză. Bale a marcat în minutul 22, dar Stoke City a egalat în partea a doua. Ben Davies în minutul 70 şi Harry Kane au calificat gruparea londoneză mai departe.

Potrivit bookmakerilor, Spurs este a doua favorită la câştigarea trofeului după Manchester City.

Starul lui Tottenham, Harry Kane a ajuns la 16 goluri şi 13 pase decisive în cele 22 de meciuri jucate în acest sezon. De când Mourinho a preluat-o pe Tottenham, Kane a fost direct implicat în 42 de goluri ale formaţiei sale!

Afla mai multe despre: jose mourinho