”Mulţumim galeriei FCSB. Jos pălăria pentru ei”. Gestul făcut de Peluza Nord care i-a dat pe spate pe oficialii lui Sepsi

Sepsi Sf. Gheorghe - FCSB, din etapa cu numărul şase din Liga I, s-a terminat 1-1.

Pentru gazde a marcat Florin Tănase în minutul 57, în timp ce, la oaspeţi, Aganovic a deschis scorul în prima repriză, în minutul 35.

Laszlo Dioszegi, patronul celor de la Sepsi, s-a arătat mulţumit de atitudinea jucătorilor săi. Ba mai mult, s-a declarat mulţumit de comportamentul adversarilor, cărora le-a mulţumit că nu au existat scandări xenofobe pe Arena Naţională.

„Sunt mulţumit că revenim încet, încet! Întotdeauna când am jucat cu FCSB au fost scandări xenofobe, dar acum lucrurile au revenit la normal. Chiar mulţumesc galeriei FCSB şi conducerii de acolo că nu au existat astfel de scandări. Vreau să îi felicit pentru că şi-au susţinut echipa corect tot meciul. Iată că se poate şi corect să îţi susţii echipa fără să urli pentru echipa adversă. Jos pălăria pentru ei”, a declarat Dioszegi după meci.

Întrebat despre Alexandru Creţu, Dioszegi a recunoscut că este interesant pentru echipă şi a mărturisit: ”Alexandru Creţu poate fi o soluţie pentru noi, dar astăzi suntem prea emoţionaţi să ne gândim la transferuri. Mâine dimineaţă cu capul limpede ne vom gândi”, a declarat Laszlo Dioszegi la finalul meciului”.

Sepsi a înregistrat în actualul sezon de Liga I două egaluri şi patru înfrângeri. Echipa a pornit cu stângul şi este abia pe locul 13, cu doar 5 puncte.

În următorul meci, trupa lui Leo Grozavu îşi va măsura forţele cu FC Botoşani, pe teren propriu. Meciul se va juca duminică, de la ora 18:15, în direct pe Telekom Sport şi telekomsport.ro.

Afla mai multe despre: sepsilazlo dioszegifcsb