N-a fost totul grozav! ”Fără să deranjeze, fără să atace, conduceau cu 1-0 la pauză!” Ce l-a nemulţumit pe antrenorul lui Sepsi

Sepsi Sf. Gheorghe

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Chindia Târgovişte, în etapa a XI-a a Ligii I.

Vreau să-i felicit băieţii pentru victorie, pentru că sunt 3 puncte foarte importante pentru noi” a mărturisit antrenorul Leo Grozavu, la finalul partidei câştigate în faţa Chindiei Târgovişte.

”Prima repriză haotică, fără viteză de joc. Fără să ajungă la poarta noastră cei de la Târgovişte, fără să deranjeze, conduceau cu 1-0, fără să atace. Efectiv!” a mărturisit Grozavu, vizibil supărat de prestaţia echipei sale din prima repriză.

Totuşi, tehnicianul echipei din Sf. Gheorghe a apreciat reacţia jucătorilor săi: ”E bine că am reacţionat la pauză, bine că am reuşit a doua repriză să punem mult mai multă presiune pe poarta gazdelor şi în final am reuşit să luăm 3 puncte care sunt foarte importante în momentul de faţă.” a concluzionat Leo Grozavu.

Afla mai multe despre: leo grozavu