Nana Boateng a salvat-o pe CFR Cluj: ”E presiune. Trebuie să învăţăm din greşeli”

CFR Cluj

Formaţia CFR Cluj a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a şasea a play-off-ului Ligii 1.

În minutul 4, CFR Cluj a ratat un penalty prin Deac. Golul a fost marcat de Boateng, în minutul 83, care a salvat-o pe CFR Cluj!

”Am reuşit să luăm cele trei puncte, asta este cel mai important. Veneam după două înfrângeri, iar cel mai important era să câştigăm. Acum trebuie să ne îndreptăm atenţia către următorul meci. Atunci când pierzi e presiune pe tine, dar acesta este fotbalul şi trebuie să învăţăm din greşeli şi să ne concentrăm pe munca noastră”, a declarat Nana Boateng la finalul partidei.

CFR Cluj rămâne liderul clasamentului din Liga I, cu 48 de puncte.

Au evoluat următoarele echipe:

FC Voluntari: 71. M. Popa – 24. Ricardinho, 30. Tamaş, 5. Armaş – 8. I. Gheorghe, 80. Fulop (27. Tehe ’87), 66. Droppa (10. Merloi ’87), 22. Raţă (18. Tavares ’80), 6. Briceag (23. Al. Vlad ’75) – 77. Nemec, 14. Marcelo. Antrenor: Liviu Ciobotariu

CFR Cluj: 23. Letica – 6. Grahovac (4. Manea ’75), 44. Yuri, 3. A. Burcă – 11. Chipciu (7. Ad. Păun ’58), 37. Bordeianu (18. V. Costache ’71), 21. A. Boateng, 45. Camora – 10. C. Deac, 22. Debeljuh (17. Dugandzic ’58), 27. Petrila (30. Birligea ’71). Antrenor: Dan Petrescu

Afla mai multe despre: cfr clujnana boateng