Napoli s-a calificat în finala Cupei Italiei după ce a eliminat-o pe Inter. Va juca împotriva lui Juventus pentru trofeu

Serie A

Napoli s-a calificat sâmbătă seară în finala Cupei Italiei, după ce a remizat cu Inter, 1-1, în returul semifinalei.

Eriksen, de la Inter, a deschis repede scorul în minutul 2, însă la pauză s-a intrat la egalitate, după ce Mertens a înscris în minutul 41 pentru echipa antrenată de Gennaro Gattuso.

Meciul s-a terminat la egalitate, dar Napoli s-a calificat în finală, după ce în meciul tur s-a impus cu 1-0, la Milano.

Napoli - Juventus va fi finala Cupei Italiei, care se va disputa pe 17 iunie. Juventus s-a calificat în finală după ce a eliminat-o pe Milan, după 1-1 pe San Siro şi 0-0 la Torino.

Afla mai multe despre: internapolicupa italiei