Ne facem rău cu mâna noastră! Scandări xenofobe la Ploieşti. România riscă să joace următoarele meciuri fără spectatori

Fotbal

Reprezentativa României şi selecţionata Maltei sunt la egalitate, scor 0-0, la pauza meciului de la Ploieşti, contând pentru grupa F de calificare la Campionatul European din 2020. În minutul 11, un gol marcat de Răzvan Marin a fost anulat pentru ofsaid.

Confruntarea a început prost pentru maţionala României, ultraşii prezenţi în tribune au început să scandeze lozinci xenofobe, la nici 10 minute de la startul partidei. Crainicul partidei i-a avertizat pe fani că riscăm o suspendare serioasă pentru asfel de scandări.

Acelaşi lucru s-a întâmplat şi la partida cu Spania, iar România ar putea juca fără spectatori partidele cu Norvegia şi Suedia.

Afla mai multe despre: fani echipa nationala