Neagoe, mulţumit de jocul fotbaliştilor săi: ”Nu ştiu dacă adversarul a ajuns în careul nostru”

Formaţia Hermannstadt a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa FC Voluntari, în etapa a XIII-a, ultima a turului sezonului regulat al Ligii 1.

Neagoe şi-a felicitat ”elevii” pentru evoluţia din repriza secundă. Antrenorul sibienilor nu-l va mai lăsa pe Jo Santos să execute loviturile de la 11 metri, după penalty-ul ratat în această seară.

”O primă repriză modestă, am început jocul cu teamă, fără atitudine, fără agresivitate. Voluntari cred că a jucat mai bine în prima repriză, iar după pauză, lucrurile s-au schimbat. Băieţii chiar merită felicitări pentru repriza a doua, au făcut o repriză foarte bună. Adversarul nu ştiu dacă a ajuns în careul nostru.

Până la urmă sunt mulţumit de ce am jucat în repriza a doua şi sunt mulţumit că nu am primit gol.

Nu am reuşit să marcăm nici din penalty, atunci e foarte, foarte greu. Cu siguranţă va executa alt jucător dacă vom avea penalty meciul următor sau când vom avea penalty”, a spus Neagoe la finalul meciului.

Afla mai multe despre: neagoehermannstadt,