Nebunie în semifinalele de la Roland Garros! Anisimova, meci de infarct cu Barty! Vondrousova, victorie în faţa lui Konta

Ashleigh Barty - Marketa Vondrousova este finala de la Roland Garros! După două semifinale absolut nebune, Barty şi Vondrousova şi-au rezervat un loc pentru meciul din ultimul act.

De departe, cea mai tare întâlnire a fost cea dintre Barty şi Anisimova. Sportiva în vârstă de 17 ani a trimis-o pe Halep acasă, iar apoi a făcut un prim set incredibil cu Barty, reuşind să revină fantastic. În al doilea set, Anisimova a condus cu 3-0, dar s-a prăbuşit inexplicabil. Barty a câştigat cu 6-3, iar în decisiv a bifat acelaşi scor, 6-3.

Vondrousova a trecut într-o oră şi 47 de minute de Konta, după un meci extrem de echilibrat. S-a terminat 7-6, 7-5, iar sportiva de 19 ani, care nu a pierdut niciun set la acest turneu, va juca în finala de la Roland Garros.

Afla mai multe despre: bartyroland garros,