Nebunie totală în Ligue 1! Derby-ul dintre Lyon şi PSG a fost decis de un gol MAGNIFIC, în minutul 90+5

Ligue 1

Olympique Lyon a câştigat cu 2-1 derby-ul cu PSG, după ce Memphis Depay a reuşit să marcheze un gol absolut minunat în minutul 90+5.

După 8-0 cu Dijon, PSG a fost trezită la realitate de Lyon! Formaţia de pe locul secund din Ligue 1 a reuşit să dea marea lovitură la ultima fază, după un gol genial marcat de Depay.

Lyon a deschis scorul în minutul 2, prin Fekir, dar la pauză s-a intrat la egalitate, după ce Kurzawa a punctat în minutul 45+4. Norocul avea să se întoarcă pentru Lyon în prelungirile reprizei secunde, când Depay a adus toate cele trei puncte în contul celor de la Lyon.

În urma acestui rezultat, Lyon reduce diferenţa faţă de PSG la opt puncte şi încă mai speră la un miracol în Ligue 1.

Afla mai multe despre: lyonpsgligue 1,