NEWS ALERT | Memoriul făcut de Astra Giurgiu a fost RESPINS! Meciul cu Sepsi rămâne cu rezultatul de pe teren

Nocturna a cedat de două ori, la Braşov, în meciul dintre Sepsi şi Astra Giurgiu, dar arbitrul a decis continuarea partidei. S-a terminat 0-0, însă giurgiuvenii au cerut să câştige la masa verde. Azi a venit decizia!

Din păcate pentru fosta campioană a României, memoriul depus la Comisia de Disciplină a fost RESPINS şi meciul va rămâne cu rezultatul înregistrat pe tabela de marcaj, adică 0-0. Astra va face recurs!

Nocturna a picat prima dată în minutul 25, dar a revenit şi arbitrul George Rădulescu a dat din nou drumul la partidă. Mai apoi, instalaţia s-a oprit şi la pauză, însă centralul partidei a evitat oprirea partidei prin întârzierea celei de-a doua reprize cu şapte minute.

VIDEO | VEZI AICI TOATE DETALIILE ŞI MOMENTELE DE BEZNĂ DE LA SEPSI-ASTRA

Imediat după partidă, Dani Coman a explicat că echipa sa ar trebui să câştige cu 3-0 pentru că regulamentul nu a fost respectat şi anunţa că Astra ar putea merge la TAS dacă deciziile interne vor păstra scorul de 0-0.

Afla mai multe despre: astrasepsiapelnocturnabrasov