NEWS ALERT | Sergio Ramos, suspendat de UEFA! Pedeapsă drastică pentru căpitanul Realului, după ce a luat intenţionat galben cu Ajax

Fundaşul echipei Real Madrid, Sergio Ramos, a fost suspendat două etape de UEFA, după ce a recunoscut că a forţat obţinerea cartonaşului galben pentru a sta în returul cu Ajax Amsterdam, din optimile de finală ale Ligii Campionilor,

Prin urmare, căpitanul Realului va fi nevoit acum să stea pe bară două meciuri, astfel că va rata atât returul cu Ajax, cât şi prima manşă a sferturilor de finală, dacă madrilenii se vor califica în această fază a competiţiei.

În prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, Real Madrid a învins Ajax, în deplasare, cu scorul de 2-1.

În minutul 89, Ramos a primit un cartonaş galben pentru un fault cinic la Kasper Dolberg. Părea furios pe Dolberg, însă furia sa a dispărut imediat ce arbitrul a scos cartonaşul galben. A fost al treilea său cartonaş galben din acest sezon şi ar fi urmat să fie suspendat pentru returul de la Madrid.

Întrebat de jurnaliştii spanioli la finalul meciului despre cartonaşul galben, căpitanul Realului a declarat: "E adevărat că asta am avut în minte. Nu e vorba de a subestima adversarul, dar uneori trebuie să iei astfel de decizii".

Afla mai multe despre: ramos