NEWS ALERT | Veste proastă pentru Gică Hagi! Viitorul a fost eliminată

Farul Constanța

Echipa sub 19 ani a Viitorului a fost eliminată din UEFA Youth League. Constănţenii au fost învinşi în primul tur de către Domzale. După 0-0 în tur, campioana Sloveniei a câştigat cu scorul de 2-0 meciul de pe teren propriu.

După 0-0 la Ovidiu, Viitorul U19 a plecat cu speranţe de calificare în Slovenia, dar Domzale nu le-a dat nicio şansă constănţenilor. Campioana României a primit gol încă din minutul 3, de la Svetlin.

Scorul final a fost stabilit încă din prima repriză, atunci când Domzale a mai punctat o dată prin Pantelic. Între cele două reuşite ale slovenilor, Louis Munteanu a irosit un penalty obţinut tot de el, în minutul 36.

În urma acestui rezultat, Viitorul a fost eliminată din UEFA Youth League şi a ratat astfel posibila confruntare din turul 2 cu deţinătoarea trofeului, FC Porto. În tur, lusitanii s-au impus pe teren propriu cu 4-2. Returul se va juca miercuri, în Letonia.

Afla mai multe despre: viitoruluefa youth league