Neymar s-a enervat după ce Pochettino l-a schimbat! Starul brazilian nici măcar nu s-a uitat la antrenor

PSG

PSG a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), echipa FC Nantes, în etapa a XIV-a a campionatului francez Ligue 1.

Neymar s-a enervat după ce Pochettino l-a schimbat

Messi a marcat primul gol în Ligue 1, cu un şut plasat din afara careului. Portarul Navas (PSG) a fost eliminat în minutul 65, pentru un fault în calitate de ultim apărător. Deşi a fost anunţat ca indisponibil, Neymar a jucat din primul minut şi a fost schimbat cu portarul Sergio Rico, după eliminarea lui Navas.

PSG a început meciul cu tripleta Messi - Mbappe - Neymar, iar Pochettino nu a putut să îi ţină pe toţi în teren, după eliminarea lui Navas. Totuşi, Neymar a fost foarte supărat după ce schimbarea a fost anunţată şi nici măcar nu a dorit să aibă contact viziual cu antrenorul argentinian.

După acest rezultat, PSG este pe locul I în clasament, cu 37 de puncte, iar pe locul al doilea este Lens, cu 24 de puncte şi un joc mai puţin.

FC Nantes ocupă locul 11, cu 18 puncte, la egalitate cu Strasbourg şi Angers, de pe locurile 9-10.

Afla mai multe despre: psg-neymar-franţa