Nici n-a semnat contractul cu Rubin Kazan, dar Enache deja a bifat primul meci pentru gruparea din Rusia!

Gabriel Enache, care şi-a rezilat recent contractul cu FCSB, a evoluat o repriză pentru formaţia rusă Rubin Kazan, în meciul amical disputat, duminică, la Marbella (Spania), cu echipa norvegiană Rosenborg.

Enache, în vârstă de 27 de ani, a fost înlocuit la pauză, la scorul de 2-1. Partida, ultima de pregătire pentru Rubin, s-a încheiat cu victoria formaţiei ruse, cu scorul de 4-1.

Înaintea acestei întâlniri, antrenorul Kurban Berdiev a declarat că Enache va semna cu Rubin dacă lucrurile "vor merge bine".

"Am ajuns la un acord cu Gabriel Enache. Dacă totul va merge bine, intenţionăm să-l legitimăm", a declarat Berdiev, pentru site-ul lui Rubin.

După 20 etape, Rubin Kazan ocupă locul 11 în prima ligă rusă, cu 23 de puncte, la două puncte de Amkar Perm, clasată pe locul 13, care duce în barajul pentru menţinere, şi la 4 puncte de Anji Mahacikala, clasată pe locul 15, primul retrogradabil.

Rubin Kazan va juca primul meci după pauza de iarnă la 2 martie, în deplasare, cu Anji.

Afla mai multe despre: enacherubin kazatfcsb