Nicuşor Bancu îşi laudă echipa după cele 7 victorii consecutive: ”Suntem o forţă. Ne iese totul, marcăm din orice situaţie”

CS Universitatea Craiova a învins-o pe CS Mioveni, scor 5-2, în runda cu numărul 14 din Liga 1.

Nicuşor Bancu, jucătorul Craiovei, a vorbit despre victoria de pe teren propriu şi şi-a lăudat colegii pentru ultimele rezultate obţinute în Liga I.

”Putem spune că acasă suntem o forţă, nu numai acasa am jucat bine şi în celelalte meciuri. Se pare că acum ne iese totul la finalizare, putem să marcăm din orice situatie. Prima repriză am suferit puţin, ne-am vazut egalaţi, din fericire am revenit cu un gol înainte de pauză şi ne-am făcut jocul mai uşor pentru a doua repriză.

Cred că o relaxare a noastră la 2-0, ne-am văzut cu cele 3 puncte şi acest lucru putea să ne coste.

Eram obişnuit să ne apărăm bine, să nu primim gol, aveam câteva etape fără gol primit  dar simţeam că putem să marcăm mai multe goluri pentru a reveni chiar dacă ne-au egalat ştiam că suntem o forţă pe teren propriu şi nu mi-am pus deloc probleme pentru câştigarea acestui meci.

Toţi ne gândeam să dăm cât mai multe goluri şi acest lucru s-a întors impotriva noastră!”