Nicuşor Stanciu în mare formă. Românul a marcat două goluri în cel mai recent amical al Slaviei

Nicolae Stanciu a marcat două goluri pentru Slavia Praga în amicalul terminal la egalitate, scor 3-3 cu Ceske Budejovice.

Adversara Slaviei a condus din minutul 29 cu 1-0, după reuşita lui Mrsic. A fost singurul gol al primei reprize, dar după pauză cele două formaţii s-au deschis complet.

Dorley a restabilit egalitatea în minutul 62, iar Stanciu a marcat prima dată în minutul 70. Polom a egalat pentru Ceske, dar Stanciu a transformat apoi penalty-ul care a adus-o pe Slavia în avantaj, scor 3-2.

Ceske a mai egalat o dată prin Schranz în minutul 88 şi a stabilit scorul final al partidei disputate pe Evzena Rosickeho din Praga.

Afla mai multe despre: nicuşor stanciuslavia praga