Noi dezvăluiri incredibile făcute de Hagi. De ce a fost amendat Ianis de Fiorentina

Farul Constanța

Ianis Hagi a reuşit un nou meci excelent aseară pentru Viitorul, contribuind decisiv la victoria echipei sale cu Botoşani, scor 2-1. Tânărul mijlocaş a marcat un gol spectaculos în prima repriză, iar, după meci, tatăl său a făcut noi dezvăluiri despre perioada petrecută la Fiorentina.

"Hai să vă mai zic una tare. Ianis a fost amendat de Fiorentina când a fost la U21 şi a zis că e dezamăgit, că se aştepta să joace mai mult. Apoi, imediat l-au amendat. A primti amendă, articole...De ce? Nu a jignit cu nimic. A minţit cu ceva? A zis un lucru pe care îl ştiau cu toţii.

În meciul amical cu Real Madrid era cel mai tânăr jucător de pe teren. Să vadă Pioli, nu a văzut meciul? L-a schimbat după 22 de minute. I-a spus de la început că o să-l folosească doar atât. Deci la 15 august s-a terminat tot. Vă spune Hagi: Nu aţi fost corecţi cu el, l-aţi minţit în faţă!" - a spus Gică Hagi după meciul cu Botoşani.

Afla mai multe despre: gica hagiianis hagiviitorulbotosaniliga 1fiorentina