Nouă goluri marcate şi un penalty ratat! Nebunie de meci între Betis şi Valencia! În minutul 84, oaspeţii aveau 3-4. Final fabulos

Campionate

Betis Sevilla şi Valencia au oferit o partidă absolut senzaţională! S-au dat nouă goluri, s-a ratat un penalty, iar finalul a fost unul interzis cardiacilor.

Kondogbia şi Cuedes au marcat în minutele 35 şi 45 şi au stabilit scorul primei reprize. Valencia intră în avantaj, scor 2-0, şi nimic nu părea să anunţe avalanşa de goluri şi desfăşurarea halucinantă de scor din partea a doua.

Mai întâi, Leon ratează o lovitură de pedeapsă pentru Betis în minutul 55, iar ”liliecii” îşi pedepsesc adversarii imediat. Rodrigo şi Mina duc scorul la 4-0 şi totul părea terminat.

Numai că gazdele au o răbufnire fantastică şi marchează trei goluri în doar cinci minute. Joel Campbell, Sanabria şi Tello duc scorul la 3-4, în minutul 84.

Numai că Betis n-a mai avut forţa să revină, chiar dacă a atacat cu toate liniile, iar Valencia a taxat imediat spaţiile imense din apărare. Zaza şi Pereira au marcat în ultimele minute, iar oaspeţii s-au impus cu scorul de 6-3 şi urcă pe locul doi în La Liga.

Afla mai multe despre: valenciabetisla ligaprimera division