Nu-l iartă deloc! George Puşcaş, din nou criticat de italieni după o nouă ratare mare: "Eroare impardonabilă!"

Serie A

Echipa italiană Genoa a pierdut duminică, în deplasare, scor 1-2, cu echipa Frosinone, în etapa a 13-a din Serie A. Drăguşin şi Puşcaş au fost integralişti la Genoa.

Alberto Gilardino a început meciul de la Frosinone cu Drăguşin şi Puşcaş titulari, iar atacantul român a avut o ocazie uriaşă de gol încă din primul minut.

Gazdele au deschis scorul în minutul 34, prin Matias Soulé, iar Genoa a egalat în minutul 38, când Malinovskyi a şutat de la distanţă şi a înscris.

Monterisi a înscris golul victoriei gazdelor, în minutul 90+4 şi Frosinone s-a impus cu 2-1. Radu Drăguşin şi George Puşcaş au fost integralişti la Genoa.

Puşcaş, din nou criticat în Serie A

George Puşcaş a avut o ocazie majoră de a înscrie chiar în primul minut al meciului, însă fundaşul Caleb Okoli s-a opus.

"După mai puţin de un minut de joc, Puşcaş a irosit o ocazie colosală de la doi metri de poartă. Nu a reuşit să ţină de mingi şi să ridice echipa, apoi a dispărut", a scris TMW, care l-a notat cu 5, în timp ce Drăguşin a primit 5,5.

Italienii de la Genova Today au catalogat ratarea lui Puşcaş drept o "eroarea impardonabilă".

În meciul dintre Empoli şi Sassuolo, scor 3-4, Răzvan Marin nu a intrat la Empoli, în timp ce Daniel Boloca a jucat toate minutele pentru oaspeţi.

În clasament, Genoa este pe locul 15, cu 14 puncte, iar Empoli ocupă poziţia a 18-a, cu 10 puncte.