O nouă reuşită pentru Răzvan Marin în tricoul lui Cagliari. Românul a înscris încă un gol în partidele amicale

Răzvan Marin a marcat în partida Olbia - Cagliari.

Internaţionalul român a marcat golul de 3-0 al formaţiei sale şi ultimul din partida amicală contra celor de la Olbia.

Biancu a deschis scorul în minutul 5, iar Pavelottei a făcut 2-0, la zece minute de la reluare. Răzvan Marin a închis tabela în minutul 60. Este cel de-al doilea gol marcat în perioada de pregătire din această vară de internaţionalul român.

Cotat la 15 milioane de euro, Răzvan Marin a bifat până acum 37 de meciuri în Serie A, reuşind trei goluri şi şase pase decisive pentru Cagliari.

Românul a fost achiziţionat de la Ajax, iar în cariera sa a mai trecut pe la Standard Liege şi la fosta Viitorul Constanţa.

Afla mai multe despre: răzvan marincagliari,