O nouă victorie obţinută de CSM Bucureşti în faţa celor de la Timişoara Saracens

Rugby

Derby-ul rundei în SuperLiga Naţională de Rugby le-a adus faţă în faţă pe Timişoara şi pe CSM Bucureşti. Bănăţenii parcă au un adevărat complex în faţa echipei din capitală: au pierdut a patra întâlnire consecutivă.

Rugbiştii de la CSM Bucureşti au deschis scorul încă din minutul 4 în deplasarea de la Timişoara: 3-0 după o lovitură de pedeapsă. Egalarea a venit la mijlocul primei reprize, dar scorul pauzei, 8-3 pentru CSM, a fost stabilit de fundasul Josh Roland, care a marcat un eseu la debutul în tricoul bucureştenilor

În partea secundă - niciun eseu. Diferenţa de cinci puncte s-a păstrat, după alte două lovituri de pedeapsă: prima pentru Saracens, a doua pentru CSM. S-a terminat 11-6, bucureştenii ş-au consolidat locul secund şi implicit avantajul terenului propriu în semifinale. Timişoara a rămas pe patru.

Afla mai multe despre: csm bucurestitimisoarasuperligarugby