O nouă victorie pentru Gaziantep. Şumudică s-a calificat în următoarea fază a Cupei Turciei. Românul a ajuns la 12 meciuri oficiale fără înfrângere

Gaziantep a trecut cu 3-2 de Kocaelispor, în 16-imile Cupei Turciei şi s-a calificat în următoarea fază. Ultimul gol al lui Gaziantep a fost marcat de Alex Maxim, care a fost rezervă şi a intrat în minutul 46. Şumudică a ajuns astfel la o serie de 12 meciuri oficiale fără înfrângere, în toate competiţiile.

Gaziantep s-a calificat în optimile Cupei Turciei după ce s-a impus cu 3-2 în faţa lui Kocaelispor. Adversarii lui Şumudică au deschis scorul în minutul 15, dar Gaziantep a marcat prin Kozulj (39), Mirallas (65) şi Alex Maxim (82). Kocaelispor a mai marcat o dată prin Dincer, în minutul 88, care a stabilit şi scorul final.

Cu această victorie, Marius Şumudică a ajuns la o serie de 12 meciuri oficiale fără eşec, în toate competiţiile (două meciuri de Cupă şi 10 de campionat). Totuşi, Gaziantep are nu mai puţin de 7 rezultate de egalitate.

Afla mai multe despre: marius sumudica