O nouă victorie pentru Loţi Boloni! Românul a dus Antwerp în lupta pentru titlu în Belgia

Antwerp, echipa pregătită de Ladislau Boloni a câştigat în etapa a cincea a playoff-ului din Belgia partida cu Gent (2-1).

Baby a deschis scorul pentru Antwerp în minutul 21, însă georgianul Chakvetadze a restabilit egalitatea în minutul 77.

Echipa lui Loţi Boloni a reuşit să obţină toate cele trei puncte în minutul 82, atunci când Rafaelov a înscris golul de 2-1.

Antwerp are 34 de puncte şi ocupă locul 3 în clasament după această victorie. Boloni şi ai săi sunt la trei puncte de locul 2 (Club Brugge) şi la patru puncte de locul 1 (Genk). Locurile 1 şi 2 se vor întâlni mâine, 14 aprilie, în meci direct.

Afla mai multe despre: boloniantwerp