O nouă victorie pentru Răzvan Lucescu şi Al Hilal. Gomis a strălucit din nou pentru liderul autoritar din Arabia Saudită

Al Hilal a ajuns la trei victorii consecutive în Arabia Saudită, după 4-0 cu Al Adalh în etapa cu numărul 25.

Pentru echipa antrenată de Răzvan Lucescu a deschis scorul Gomis, după jumătate de oră de joc. Acelaşi Gomis a marcat din nou în minutul 75, iar după alte patru minute, Al Dawsari a făcut 3-0. Tabela a fost închisă de Kharbin, care a marcat din penalty în prelungirile partidei.

Astfel, Al Hilal a ajuns la 25 de victorii în actualul sezon şi este pe primul loc, cu 60 de puncte, 12 mai multe decât locul secund, ocupat de Al Nasr, care are şi un meci mai puţin jucat.

Lider în clasamentul golgheterilor a devenit francezul Gomis. Experimentatul atacant are 20 de reuşite.

Afla mai multe despre: al hilalrazvan lucescu