”O treaptă sub colegii lui”. Ianis Hagi, distrus de presa spaniolă după meciul din Cupă

Ianis Hagi, împrumutat de la Rangers, a fost titular pentru Alaves în Cupa Spaniei.

Echipa spaniolă Alaves a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Betis Sevilla, în 16-imile Cupei Spaniei. Cu această victorie, Alaves – la care Ianis Hagi a fost titular – s-a calificat în optimile competiţiei.

După o primă repriză fără gol, Alaves a deschis scorul în minutul 57, prin Benevidez. Gazdele au ştiut să-şi menţină avantajul de pe tabelă până la final, impunându-se cu 1-0 şi calificându-se pentru optimile Cupei Spaniei.

Ianis Hagi a început meciul ca titular şi a fost înlocuit în minutul 65.

„Hagi a încercat ori de câte ori a avut ocazia, dar este în continuare cu o treaptă sub coechipierii lui. A avut mai puţin impact asupra jocului decât şi-ar fi dorit”, au notat jurnaliştii spanioli.

Afla mai multe despre: ianis hagialavescupa spaniei