ON FIRE! Bogdan Stancu, o nouă prestaţie de excepţie în partida Goztepe Izmir – Genclerbirligi VIDEO

Fotbalistul echipei Genclerbirligi, Bogdan Stancu, a înscris un gol în meciul câştigat, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 3-1, în faţa formaţiei Goztepe Izmir, în etapa a XXXII-a a campionatului Turciei.

Stancu a marcat în minutul 45+2. De asemenea, jucătorul român a pasat decisiv pentru Sio, în minutul 33.

Al treilea gol al învingătorilor a fost marcat de Sessegnon, în minutul 75, din penalti.

Pentru Goztepe a înscris Ozturk ’90.

Bogdan Stancu a jucat până în minutul 88. Pentru Stancu au fost al 14-lea gol şi al cincilea assist din acest sezon, cel mai reuşit din cariera sa din acest punct de vedere.

Genclerbirligi ocupă locul 12 în clasament, cu 36 de puncte, iar Goztepe este pe 9, cu 39 de puncte.

Afla mai multe despre: bogdan stancu