Halep a câştigat partida cu Wang şi s-a calificat în ”sferturile” Indian Wells. Set secund de excepţie făcut de româncă. Cine urmează

Simona Halep

Simona Halep s-a impus în faţa jucătoarei din China, Qiang Wang, locul 55 WTA, scor 7-5, 6-1, în optimile de finală ale turneului Indian Wells şi s-a calificat în ”sferturi”, acolo unde o va întâlni pe Petra Martic.

Simona Halep - Qiang Wang 7-5 / 6-1

SET 2

Set secund mult mai bun făcut de Simona Halep. Românca îşi adjudecă cel de-al doilea set cu 6-1.

Halep reuşeşte un nou break şi câştigă partida cu Qiang Wang.

Simona îşi face serviciul şi se apropie tot mai mult de victorie. Wang va servi pentru a rămâne în meci.

Game uşor câştigat de Simona Halep.

Break şi pentru Wang. Simona conduce însă cu 3-1

Un nou break pentru Halep. Simona face 3-0 şi pare că va avea un set uşor.

2-0 pentru Simona. Halep şi-a rezolvat serviciul şi a confirmat break-ul

Început perfect pentru Halep! Face break din startul setului secund

SET 1

A început ezitant partida cu Qiang Wang, dar după mai multe break-uri Simona Halep şi-a adjudecat primul set al partidei, scor 7-5.

Simona Halep fructifică cea de-a patra şansă de game şi câştigă primul set al partidei cu Qiang Wang.

Break, Simona Halep! Tenismena din România va servi pentru 1-0 la seturi.

Halep îşi arată colţii! Game câştigat la zero câştigat de jucătoarea română.

Qiang Wang, prima care îşi face serviciul după o serie de patru break-uri. Halep va servi pentru a rămâne în set.

Încă un re-break reuşit de Qiang Wang.

Se pare că celor două jucătoare le este mai uşor să câştige pe serviciul adversarei. Break obţinut de Simona Halep.

Re-break reuşit de Qiang Wang.

Primul break al partidei este reuşit de Simona Halep.

Halep câştigă game-ul patru la zero.

Wang câştigă game-ul trei.

Simona revine de la 15-30 şi câştigă pe propriul serviciu.

Wang îşi face serviciul.

A început meciul!

Această întâlnire va deschide ziua pe arena principală de la Indian Wells.

• În cazul în care Simona Halep va trece de Qiang Wang şi se va califica în sferturile Indian Wells, constănţeanca va da piept cu câştigătoarea partidei Marketa Vondrousova - Petra Martic, programată să se joace tot astăzi, de la 20:00.

Tot marţi, după ora 21.00, Monica Niculescu şi coechipiera ei Andrea Hlavackova din Cehia, favoritele numărul 5, vor evolua cu perechea Timea Babos/Kristina Mladenovic (Ungaria/Franţa), cap de serie numărul 4.

Aceste meci din sferturile de finală ale probei de dublu feminin este al doilea, pe terenul 4.

Afla mai multe despre: simona halepteniswtaqiang wang