”Oriunde jucăm, vrem să câştigăm meciul” Cătălin Anghel regretă înfrângerea din Gruia: ”Este dezamăgitor”

Farul Constanța

CFR Cluj a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Farul Constanţa, în etapa a V-a a Ligii I.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Gabriel Debeljuh, în minutul 36.

CFR are cinci victorii în primele cinci runde ale sezonului, opt goluri marcate şi doar trei primite. Trupa lui Şumudică se bucură de un start perfect de sezon în Liga 1.

Catălin Anghel i-a luat locul lui Gică Hagi atât pe bancă, cât şi la interviurile de după meci. Tehnicianul Farului a fost suspendat pentru acest meci:

”Am avut două ocazii foarte mari. A fost un meci echilibrat, iar în repriza a doua am pus foarte multe probleme. Trebuia să avem mai multă continuitate în fazele noastre ofensive şi să avem mai multă răbdare. În a doua repriză ne-a lipsit golul.

Este dezamăgitor, pentru că noi suntem obişnuiţi să nu conteze unde jucăm. Chiar dacă jucăm acasă sau în deplasare vrem să câştigăm meciul.

Nu am apucat să discut cu Gică Hagi, o să vedem după ce mesaj are. O să analizăm ce am făcut bine şi mai puţin bine, dar şi ce trebuie să schimbăm în jocul nostru, apoi să ne gândim la Dinamo” a spus Cătălin Anghel, după meci.

Afla mai multe despre: cătălin anghel