Ousmane Viera, declaraţii dure după egalul cu Viitorul: ”În prima repriză nu cred că au ajuns în careu. După aceea, arbitrul a dat un penalty imaginar”

Ousmane Viera s-a declarat foarte nemulţumit la finalul meciului Hermannstadt - Viitorul 1-1. Fundaşul sibienilor acuză greşelile de arbitraj.

Hermannstadt şi Viitorul au făcut doar 1-1, la capătul unui meci în care s-au acordat trei lovituri de la 11 metri: două pentru oaspeţi, unul pentru gazde. Două dintre ele au fost ratate, câte unul de fiecare echipă. Ousmane Viera spune însă că Viitorul a primit gratuit ambele lovituri de la 11 metri.

”A fost un meci foarte greu, ştiu că Viitorul e o echipă foarte bună, dar în prima repriză nu cred că a ajuns în careu. După aceea, arbitrul a dat un penalty imaginar. În repriza a doua - penalty, el a zis că a fost fault afară şi a dat în careu. Viitorul e o echipă foarte bună, se bate la titlu, dar şi noi avem nevoie de respect. Muncim şi noi, avem şi familie”, a declarat Ousmane Viera.

Afla mai multe despre: ousmane viera