Panică în lotul Barcelonei! Un jucător a ajuns la spital după meciul cu Eibar

FC Barcelona

FC Barcelona a remizat, în deplasare, 2-2, cu Eibar, în ultima etapă din La Liga. Chiar dacă catalanii îşi asiguraseră deja titlul, iar jucătorii lui Valverde trebuiau doar să facă act de prezenţă, unul dintre titularii de la Barcelona a ajuns la spital.

Nelson Semedo, fundaşul dreapta al celor de la Barcelona, a plecat direct la spital la finalul primei reprize, fiind înlocuit de tânărul Wague după primele 45 de minute ale meciului.

Portughezul s-a accidentat în urma unui duel în aer cu Sergi Enrich, atacantul celor de la Eibar. Iniţial el a fost tratat de medici pe gazon, a continuat meciul, dar a fost scos la pauză. Problemele nu par a fi atât de grav pe cât s-a crezut iniţial, fiind mai mult nişte teste de rutină efectuate de jucător la spital.

Potrivit Sport.es, Semedo aşteaptă acum acceptul medicilor pentru a se întoarce la Barcelona.

Afla mai multe despre: barcelonasemedo